Hello World ! – Czyli o czym będzie ten blog

Cześć !

Blog OpenHero skupia się na oprogramowaniu licencji Open Source. W ostatnim czasie oglądając relacje z konferencji IT zauważyłem, że prelegenci coraz częściej zwracają uwagę na zalety współtworzenia projektów OpenSource. Chciałem spróbować czegoś nowego, dlatego zacząłem szukać projektu dla siebie.

Na początku poszukiwań zalała mnie fala projektów, które na pierwszy rzut oka brzmiały fajnie. Po dłuższej analizie okazały się fiaskiem. Gdy przeznaczyłem kolejną godzinę na szukanie właściwego, zrobiło mi się żal poświęconego czasu na czytanie opisów. Wpadł mi do głowy pomysł podzielenia się poznanymi projektami z Tobą 🙂 Dołożyłem starań, by jak najszybciej doprowadzić do utworzenia tego bloga 🙂

Moim głównym celem jest przedstawienie Ci projektów z otwartym źródłem. We wpisach będę skupiał się na tym, do czego ma służyć projekt, w jakiej technologii został wykonany, jak można zostać contributor’em, jak wyglądają błędy i struktura commit’ów. Projektów będę wyszukiwał na popularnych platformach kontroli wersji GitHub, GitLab, BitBacket. Mam nadzieję, że z czasem uda nam się stworzyć tutaj pokaźną bazę projektów OS :).

Drugą formą wpisów, która będzie się tu pojawiać, to informacje związane ze światem projektów OpenSource. Będę przedstawiał nowości w narzędziach, takich jak Git i powiązanych platformach, porady dla współtwórców oraz wiadomości z konferencji IT.

Dla początkujących współtwórców polecane są strony, takie jak up-for-grabs, jednak nigdzie nie mogłem znaleźć ich polskich odpowiedników i aktywnych stron propagujących środowisko OSS. Razem uda nam się stworzyć polską społeczność OpenHero. W tym momencie mam do Ciebie wielką prośbę- śmiało komentuj wpisy oraz polub fanpage na Facebooku.

Otwartymi bohaterami są nie tylko współtwórcy, ale również tworzone przez nich oprogramowanie, z którego nieświadomie korzysta większość z nas. Dopiero gdy wdrożyłem się w temat, zacząłem zwracać większą uwagę na ten fakt. Nawet w momencie zakładania bloga, WordPress podpowiedział mi, żebym korzystał z wersji beta wtyczki Gutenberg. W przypadku gdybym znalazł w ich wtyczce jakiś błąd, zapraszali do dołączenia do nich jako kontrybutor na GitHub. Z tej racji pierwszy wpis poświęcę właśnie temu projektowi.
Dzisiaj gorąco zapraszam Cię do wypatrywania nowych wpisów i dzielenia się Twoją opinią na ich temat. Do tego czasu poznajmy się ! 😀

 

 

 

daxter
marcinek44@windowslive.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *